Dodane przez moderator on May 21, 2018

AFC Bournemouth nadal chce Artura Boruca. Boruc podpisał nowy kontrakt z angielskim AFC Bournemouth. Umowa będzie ważna do końca przyszłego sezonu.

38-letni bramkarz gra w Bournemouth od sezonu 2014/15. W zakończonych już rozgrywkach Premier League nie wystąpił w żadnym spotkaniu. Jego drużyna z dorobkiem 44 punktów zajęła 12. miejsce. Pierwszy sezon spędził w tym klubie na zasadzie wypożyczenia z Southampton. W sezonie 2017-18 Polak zagrał tylko 4 spotkaniach w Pucharze Ligi Angielskiej i 2 w Pucharze Anglii, ale w sumie w The Cherries wystąpił już 112 razy (puścił 159 goli i 34 razy zachował czyste konto). Numerem jeden w bramce zespołu był w minionym sezonie Asmir Begović, a trzecim golkiperem Adam Federici (0 występów).

– Cieszę się, że zostaję w klubie na kolejny rok. Nie jest łatwo patrzeć na grę drużyny z ławki rezerwowych, ale każdego dnia walczę o to, żeby znów być numerem jeden. Staram się również pomóc młodym bramkarzom na starcie kariery – podkreślił Boruc.

Menedżer AFC Bournemouth dodał, że Boruc w pełni zasłużył na nowy kontrakt. Trener podkreślił, jak Polak dobrze dba o atmosferę w zespole i między bramkarzami oraz jak pomaga młodym golkiperom. Dodał też, że widzi, że Boruc ciągle jest głody gry i gotowy, gdy będzie potrzeba.

Źródło: futbolnews.pl

 

Kategorie: