Dodane przez moderator on March 09, 2016

Czy doczekamy się pierwszego Polaka w słynnej Barcelonie? Jest na to spora szansa. Na testach w klubie z Camp Nou przebywa Marcin Bułka. 17-letni bramkarz już na pierwszym treningu zrobił dobre wrażenie na trenerach "Dumy Katalonii".

Bułka jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy w swoim roczniku. Na co dzień reprezentuje barwy warszawskiej akademii słynnego klubu - FC Barcelona Escola Varsovia.  Młody golkiper już latem dostał zaproszenie na testy do klubów włoskiej Serie A - Atalanty i Udinese, a jesienią trenował z Górnikeim Zabrze.

Teraz jego umiejętności sprawdzają specjaliści z Camp Nou. A te chyba faktycznie są dość spore, bo już po pierwszych zajęciach z drużyną juniorów trenerzy bardzo pochlebnie wyrażali się o Polaku. "Jest bramkarzem kompletnym, dobry w powietrzu i pewny w bramce. Pierwszy trening w jego wykonaniu był spektakularny" - tak o Bułce pisze "Mundo Deportivo".

Bułka imponuje warunkami fizycznymi. Ma prawie dwa metry wzrostu. Jest reprezentantem Polski do lat 17. Decyzja odnośnie jego przyszłości w Barcelonie jeszcze nie zapadła, ale ma być znana w najbliższym czasie.

 

Źródło:futbolnews.pl

Kategorie: