Dodane przez moderator on September 15, 2016

Wiele mówi się o możliwościach pianek lateksowych używanych obecnie w rękawicach bramkarskich.  Różne marki prześcigają się w nowych nazwach lateksów, chociaż w dużej mierze wszystkie one według parametrów, są podobne. W tym tekście chciałbym przypomnieć  lateks, który jest nieco zapomniany, a szkoda bo swoją wytrzymałością zaskakuje.

Mowa tu o piance D1 marki Reusch. Lateks ten został stworzony z myślą głównie o wysokiej wytrzymałości i to widać. Poniżej prezentuję rękawice z pianką D1, którym w październiku 2016 roku miną dwa lata. Jak widać lateks prezentuje się nadal bardzo dobrze. Recenzję tego modelu możecie znaleźć TUTAJ.

Sprzęt przyjechał na testy w październiku 2014 roku i w czasie zimowej przerwy był intensywnie użytkowany. Był i nadal właściwie jest w użyciu, jako rękawice treningowe. Od początku areną działań były boiska ze sztuczną nawierzchnią, Orliki oraz różnej jakości boiska naturalne. Trzeba przyznać, że pianka ta jako jedyna wytrzymała ze mną tak długi czas. W ciągu tych prawie dwóch lat wiele rękawic z różnymi lateksami dokonało swojego żywota i to często nie w kwestii całkowitego starcia lateksu, ale na przykład z rozerwania czy starcia pianki na końcach palców, pęknięcia w szwach przy kroju rollfinger, czy rozerwania mankietów. D1 wytrzymała upływ czasu i intensywne użytkowanie, podobnie jak reszta konstrukcji rękawicy.

Pianka oczywiście po tak długim czasie straciła na chwytności i elastyczności. Niemniej nie na tyle aby pękać czy utrudniać chwyt piłki. Przy wilgotnej powierzchni latekst D1, nawet w takim stanie, sprawdza się na poziomie treningowym czy luźnej gierki na orliku. 

Pytacie czasami jaką piankę wybrać, czy warto postawić na typowo meczową, czy też lepiej wybrać coś nastawionego na wytrzymałość. Myślę, że poniższe zdjęcia pokazują, że można znaleźć swoisty "złoty środek", zwłaszcza, gdy każda złotówka wydana na rękawice ma dla Was znaczenie. Po więcej informacji odsyłam do recenzji, którą macie podlinkowaną wyżej.

Jeśli macie swoje doświadczenia z tym lateksem, to opiszcie je w komentarzach na Facebooku. Chętnie poznam Wasze opinie.  

Kategorie: