Dodane przez moderator on April 26, 2017

Fiorentina zamierza latem wypożyczyć Bartłomieja Drągowskiego do klubu, w którym będzie miał szanse na regularne występy. Nie ma jednak mowy o definitywnym rozstaniu z młodym polskim bramkarzem, co niedawno sugerowały niektóre włoskie media.

Drągowski jest w Fiorentinie już prawie rok, ale jeszcze nie miał okazji do debiutu w jej barwach w rozgrywkach Serie A. Co więcej, Polak jest dopiero bramkarzem numer trzy i w najbliższym czasie raczej nie ulegnie to zmianie. Niepodważalną pozycję w bramce ma reprezentant Rumunii Ciprian Tatarusanu. Zaczęły się nawet pojawiać głosy, że we Florencji są rozczarowani byłym bramkarzem Jagiellonii Białystok i latem będą próbowali się go pozbyć.

Rzeczywiście, "Drązek" najprawdopodobniej opuści Fiorentinę, ale nie ma mowy o tym że Fiorentina z niego rezygnuje. Wprost przeciwnie, a Stadio Artemio Franchi cały czas wierzą, że w przyszłości młody golkiper z Polski ma szansę zaistnieć w bramce "Violi". Ale na razie musi zebrać więcej doświadczenia, dlatego na rok ma zostać wypożyczony do zespołu, w którym mógłby pełnić rolę podstawowego bramkarza.

Na razie nie wiadomo, do którego zespołu trafi latem Polak, ale niewykluczone, że może to być Empoli. Obecnie podstawowym bramkarzem tej drużyny jest Łukasz Skorupski, który jest jednak tylko wypożyczony z Romy i po sezonie wróci do Rzymu. Jego miejsce mógłby właśnie zająć Drągowski.

Źródło: futbolnews.pl

Kategorie: