Dodane przez moderator on December 01, 2014

Wiele kontrowersji wzbudza stary dylemat kupującego, czy lepszym wyjściem jest wybieranie rękawic znanych firm, czy lepiej wybrać modele nieznanych marek?

Na polskim rynku dostępne są obecnie praktycznie wszystkie liczące się marki produkujące rękawice bramkarskie. Dzięki temu każdy, mając odpowiednią kwotę, może znaleźć coś dla siebie. Obok takich, międzynarodowych firm jak Reusch, Adidas, Nike, Puma, Uhlsport czy Sells, możemy znaleźć rękawice rodzimych marek jak 4Keepers, FootballMasters czy zagraniczne jak Arish, HO Soccer czy chociażby stale trzymający poziom Select lub Derbystar. Pytanie jednak, czy zapłacić więcej z rękawice lansowane przez najlepszych bramkarzy świata, czy warto postawić na coś mniej znanego.

Wszystko rozbija się oczywiście o cenę i przeznaczenie, bo o ile rękawice treningowe to stosunkowo prosty wybór (warto brać sprawdzone modele, o których piszemy na forum), o tyle z meczówkami bywa bardzo różnie. Okazuje się jednak, że do 200 złotych, można kupić doskonałe rękawice z typowo meczową pianką, które nie będą może zbyt efektowne (tańsze firmy produkują sprzęt na mniejszą skalę, mniej też inwestują w reklamę i design). Tylko topowe firmy zapewniają rozpoznawalny wygląd, inwestują w nowy design i określoną kolorystykę dostępną tylko dla nich. Dlatego więc duzi wyznaczają trendy. I to ma swój koszt, wliczony w cenę produktu. Tak to niestety już jest, że chciąc się pokazać z dobrym sprzętem, musimy za niego zapłacić więcej. 

Wróćmy jednak do mniejszych, którzy nie produkują wcale gorszego sprzętu, za to tańszy na pewno. Często są to modele bardzo proste, w których nie uświadczymy wielu ciekawych rozwiązań, które znaleźć możemy u gigantów rynku. Jest więc prościej ale i taniej - a pamiętać należy, że gra człowiek a nie sprzęt. Kupując produkt mniej znanej firmy, najczęściej dostajemy też tańsze opakowanie, mniej kolorowych gadżetów i innych rzeczy, które właściwie, są tylko dodatkiem do rękawic. 

Należy pamiętać jednakże, iż mniej znane firmy raczej nie obniżają cen swoich produktów. Rzadziej wymieniają też kolekcję i wprowadzają nowości technologiczne. Najczęstszą zmianą jest więc inny kolor lub zmieniony krój. W przypadku topowych marek, sytuacja wygląda inaczej, ponieważ zmiana kolekcji często wiąże się z wyprzedażami i obniżkami cen za modele ze starej kolekcji. Tym samym można często drapnąć świetny model za nieduże pieniądze. Giganci częściej też modyfikują modele i wprowadzają nowe produkty, które potem widujemy na rękach ich ambasadorów. 

Podsumowując, jeśli nie zależy Ci na wyglądzie i podążaniu za nowinkami, a dodatkowo na rękawice przeznaczasz około 150-200 zł, to warto byś szukał rękawic mniej znanych firm, lub topowych marek, ale na wyprzedażach czy aukcjach internetowych. Jeśli zaś stawiasz mocno na znane marki, a także na całą otoczkę z nimi związaną, to raczej wybieraj najświeższe modele z aktualnych kolekcji, które na pewno Cię nie zawiodą. Tak czy siak - pamiętaj, że sprzęt to nie wszystko. ;) 

 

Źródło: m.kołodziejczak/bramkarze.pl

Kategorie: