Dodane przez moderator on April 16, 2016

Często zastanawiacie się i pytacie nas, jakiego rodzaju piankę w rękawicach wybrać. W zależności od Waszych potrzeb, doradzamy albo lateksy meczowe albo meczowo-treningowe. Zawsze pytamy, jakie przeznaczenie mają mieć dane rękawice, dopytujemy o nawierzchnię na której gracie, a także o Waszą technikę. Wszystkie te czynniki maja wpływ na żywotność lateksów użytych w rękawicach, dlatego też ich dobór do warunków jest tak ważny.

W tym tekście opiszemy nasze odczucia związane z korzystaniem z pianki Soft Grip od Reusch. Lateks typu Soft to często polecany przez nas wybór, który łączy w sobie odpowiedni stosunek chwytności, wytrzymałości i dobrej ceny. Czytajcie dalej, a dowiecie się więcej szczegółów o tej popularnej i dobrej piance.

Reusch Soft Grip, to lateks przeznaczony głównie dla graczy amatorskich, początkujących oraz wszystkich tych, którzy czują, że nie potrzebują drogich pianek meczowych. Nie oznacza to oczywiście, że lateks ten jest zły. Wręcz przeciwnie. Soft, to pianka o gładkiej powierzchni, występująca najczęściej w grubości 3 mm, która szczególnie dobrze sprawdza się w suchych warunkach.

Lateks ten wykorzystuje się zarówno w modelach juniorskich, jak i rozmiarówkach seniorskich, tanich treningówkach oraz modelach określanych jako półprofesjonalne. Z czego to wynika? Głównie z dużej uniwersalności pianki, która cechuje się dobrą wytrzymałością i dobrym klejem, zwłaszcza we wspomnianych wyżej suchych warunkach. O modelach juniorskich czy najtańszych treningowych nie za bardzo jest o czym mówić. Dużo więcej można powiedzieć o modelach półprofesjonalnych, których budowa jest bardzo zbliżona do typowych meczówek (bandaż velcro, lateksowy wierzch, czy nawet system ochrony palców). Największą różnicą jest właśnie pianka Soft Grip.

SG, bo takie oznaczenie ma ten lateks, to mieszanka, która sprawdza się doskonale zarówno na sztucznych, jak i trawiastych boiskach. Daję radę także przy lekkim zawilgoceniu, ale tylko gdy jej powierzchnia nie jest zbytnio przybrudzona. Właściwości chwytne zawdzięcza domieszcze lateksu naturalnego, natomiast wytrzymałość i amortyzację, procentowo wysokiej ilości lateksu syntetycznego. Taka mieszanka spowodowała, że w efekcie Reusch otrzymał lateks, praktycznie dla każdego.

Ktoś może powiedzieć, że pianka, która sprawdza się na treningach będzie słabym wyborem na mecze, otóż nie. SG oferuje na tyle dobry "klej", że możemy spokojnie polecić go do gry meczowej w dobrych warunkach. Lekko zwilżony przed grą odpłaci się bardzo dużą chwytnością, zwłaszcza na piłkach, których panele nie posiadają drobnej faktury. Wszystkie gładkie futbolówki będą więc trzymały się naszych rąk dając komfort i poczucie kontroli.

Niewątpliwą zaletą lateksu SG jest również cena. Rękawice z taką pianką możemy dostać już za około 100 złotych, a modele Reusch z Softem z poprzednich roczników, możemy drapnąć już nawet za nieco ponad połowę wspomnianej kwoty.

Jeśli nie mieliście rękawic z Softem, warto je spróbować. Z wielką dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że nie będziecie żałować. 

Kategorie: