Dodane przez moderator on December 11, 2017

O nowym bramkarzu Realu Madryt spekuluje się od kilku okienek transferowych, a z ,,Królewskimi" łączono kilku golkiperów z Davidem De Geą na czele. W styczniu Real w końcu sprowadzi nowego golkipera. Co ciekawe chcą za niego zapłacić więcej niż wynosi kwota odstępnego.

Hiszpańscy dziennikarze poinformowali w poniedziałek, że Real zdecydował się na sprowadzenie Kepy Arrizabalaga. Działacze mistrza Hiszpanii oficjalną ofertę prześlą Athletic Bilbao po powrocie drużyny z Klubowych Mistrzostw Świata w Abu Zabi.

Kepa w kontrakcie z baskijskim klubem ma kwotę odstępnego w wysokości 20 mln euro. Real zaoferuje jednak Athletic o 5 mln więcej. Jeśli klub z Bilbao się nie zgodzi (prezydenci obu klubów są pokłóceni), to Real... aktywuje klauzulę wykupu bramkarza, którego umowa obowiązuje do połowy 2018 roku. Możliwe, że Bilbao Sam Kepa Arrizabalaga ma podpisać z Realem umowę na 6 lat i zarabiać 2,5 mln euro za sezon. 

W przyszłości Kepa ma być pierwszym bramkarzem Realu. Póki co zostanie jednak zmiennikiem Keylora Navasa, a Fiorentino Perez porzucił już chyba marzenia o pozyskaniu Davida De Gei lub Thibauta Courtoisa.

Kepa ma 23 lata i debiut w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii za sobą. W La Liga rozegrał do tej pory 37 spotkań i puścił 41 goli.

Źródło: futbol.pl

Kategorie: