Dodane przez moderator on June 14, 2015

Za oknami coraz wyższa temperatura. Mimo tego, często trudno jest nam dobrać odpowiednie ubranie do treningów czy meczu. Słońce, wiatr, czasami deszcz i gwałtowne zmiany pogody powodują, że nie zawsze czujemy się komfortowo na boisku. Teraz może się to zmienić.

Podkoszulka termoaktywna Reusch CS Shirt Padded, to produkt specjalnie dla bramkarzy. Głównie dlatego, że koszulka ta jest wyposażona w grube wyjmowane ochraniacze na łokcie, o których jednak więcej za chwilę.

Opisywana koszulka ma długie rękawy i już na pierwszy rzut oka wygląda na solidnie wykonany produkt. Odszyta jest z materiału, którego skład to 88% poliestru oraz 12% spandexu. Po wyjęciu z folii, w oczy rzucają się szerokie i dobrze wykonane szwy, jak i przeszycia w miejscach, w których naprężenia są największe, a więc na rękawach i ramionach. Dzięki szerokim przeszyciom w gęstym ściegu, łączenia materiałów są bardzo mocne. Zakończenie kołnierza przy szyi dodatkowo obszyte jest lamówką, dzięki czemu nie ma mowy o jakimkolwiek drapaniu czy podrażnianiu skóry, nawet przy wysokiej temperaturze oraz zapoceniu.

Jeśli chodzi o wygodę, koszulka CS Padded wypada znakomicie. Przylega dobrze do ciała, nie podwija się, nie roluje (zarówno na wysokości pasa, jak i na końcach rękawów). Nie marszczy się ani nie ślizga po ciele, dzięki czemu zapewnia wygodę oraz odpowiednią wymianę cieplną ze skórą.

Koszulka termoaktywna była testowana w zakresach temperatur 15-24 stopnie, ubrana na gołe ciało oraz przykryta standardową bluzą bramkarską wykonaną w technologii wspierającej MMS Cool i MMS Comfort (technologie Reusch odpowiedzialne za utrzymanie optymalnej temperatury i wilgoci podczas wysiłku fizycznego). W testach CS Shirt Padded wypadła bardzo dobrze, chroniła przed nieprzyjemnymi, chłodniejszymi podmuchami wiatru, utrzymując stałą, komfortową temperaturę ciała, a dodatkowo zapewniała odpowiednie odprowadzanie potu. Wyraźnie odczuwalna była odpowiednia suchość i temperatura.

Koszulka została uszyta także w technologii MMS Compression, na którą składa się materiał (jego skład powyżej) oraz odpowiednie poprowadzenie ściegu. Całość ma za zadanie ochronę i kompresję mięśni, dzięki czemu powinny one wolniej ulegać zmęczeniu. W praktyce jednak w czasie treningów i gier meczowych trudno było określić czy ta technologia faktycznie się sprawdza.

Doskonale za to sprawdzają się ochraniacze na łokcie. Koszulka od Reusch posiada specjalne kieszenie, w których znajdują się piankowe panele ochronne. Ochraniacze są miękkie, duże i dostatecznie grube oraz przylegające do ciała, by dawać odpowiednią ochronę we wszystkich newralgicznych punktach ramienia i przedramienia. Panele ochraniaczy mają jednak jeden olbrzymi minus, bardzo szybko się zużywają. Na zdjęciach widać co zostało po prawym piankowym panelu po jednej z interwencji podczas meczu. Zastanawiające jest to, że owe ochraniacze przed pierwszym użyciem wydawały się dość grube, "zbite" oraz sztywne. Podczas gry jednak (najpewniej na skutek temperatury i wilgoci), zmiękły i dopasowały się do anatomicznego kształtu kończyny. Po pierwszej grze z ochraniaczami, pozostały one miękkie i uginające się pod naciskiem. Niestety, także rozdarły się, zapewne za sprawą specyficznej struktury, która nie jest jednolita, lecz perforowana. Szybkie zużycie piankowych wkładek może dziwić i zdecydowanie należy zaliczyć je na minus. Jeśli jednak nie korzystamy z ochraniaczy, można je z powodzeniem wyjąć (co ważne, koszulka nie będzie w łokciu odkształcona, lecz nadal przylegająca). Z drugiej strony, korzystając z ochraniaczy, możemy do owej kieszeni włożyć inny panel wykonany z grubszego materiału czy pianki. Generalnie więc, same piankowe panele wypadają kiepsko, ale cały system montażu i możliwości z nim związane, są już dużym plusem.

Koszulka termoaktywna z długim rękawem Reusch SC Shirt Padded to ciekawy wybór dla kogoś, kto szuka typowo bramkarskiej podkoszulki z dużymi możliwościami ochrony łokci oraz świetnej wymiany cieplnej. Poza słabej jakości piankowymi wstawkami w kieszeniach ochraniaczy, SC Padded właściwie nie posiada żadnych wad. Świetnie chroni i wspomaga wymianę cieplną. Nieco wysoka cena (około 160 zł) może odstraszać, jednak biorąc pod uwagę ceny podobnych produktów konkurencyjnych firm, SC Padded od Reusch plasuje się nieźle, a pod względem spełnienia swojego zadania, wypada po prostu znakomicie. 

 

Szczegółową galerię znajdziesz tu: http://bramkarze.pl/content/reusch-cs-shirt-padded-koszulka-termoaktywna

Kategorie: