Dodane przez moderator on September 07, 2015

Reusch, poza rękawicami i ubraniami stricte treningowymi, produkuje także stroje meczowe. Dziś opiszemy nasze wrażenia z użytkowania koszulki Pixie i bluzy bramkarskiej Reusch z serii Fynn LS.

Dlaczego oba modele opiszemy w jednym tekście? Głównie dlatego, że pogoda obecnie sprzyja częstej wymianie odzieży. W cieplejsze dni bezproblemowo można grać czy trenować w krótkiej koszulce, natomiast w chłodniejsze wieczory, czy do gry na gorszej nawierzchni, warto ubrać bluzę z długim rękawem.

Zacznijmy jednak od koszulki. Model Pixie to prosty t-shirt, który można z powodzeniem zaadaptowa jako strój meczowy. Kwestia jej kolorystyki jest oczywiście dyskusyjna i nie każdemu musi się podobać. Istotne jest jednak to, w jaki sposób i z czego jest odszyta. Koszulka jest w kroju slim fit, więc to nie typ "spadochronu". Przylega dobrze do ciała. Powstała ze 100% poliestru, co czyni ją bardzo wytrzymałą. Stosunkowo wąskie i długie rękawy nie podwijają się, ani nie ciągną. Dzięki temu koszulka leży wygodnie, nawet (ba, szczególnie!) na odzieży wspierającej odpowiednią wymianę wilgoci.

Więcej do omówienia jest w przypadku bluzy Fynn LS, która cechuje się kilkoma ciekawymi patentami. Z pozoru to zwykła bluza z długim rękawem i ochraniaczami. Okazuje się jednak, że jest to ubiór przemyślany pod każdym względem. Kwestie kolorystyki pominę, ponieważ tę każdy może ocenić sam. Ważniejsze jest to, co pod spodem.

Bluza Fynn posiada specjalną, materiałową podszewkę, która doszyta jest nieco poniżej połowy długości korpusu bluzy. Owa podszewka służy do tego, by ją umieszczać w spodenkach dzięki czemu bluza nie podwija się i nie drażni przy intensywniejszych ruchach. Na zewnętrznej powierzchni bluzy, na wysokości klatki piersiowej, Reusch umieścił silikonowe aplikacje, które skutecznie wyhamowują piłkę, która zmierza do naszego "koszyczka".

W opisywanej bluzie znaleźć możemy jeszcze jeden ciekawy patent. Chodzi tu o elastyczny mankiet wewnątrz rękawów, na wysokości ochraniaczy, dzięki czemu wkładając w niego rękę, ochraniacz nie przesuwa się i odpowiednio opina nasze przedramię. Chroni to przed kontuzjami, ograniczając także możliwość podwijania rękawów. Oczywiście rękawy można ubrać także pomijając ów mankiet. Dzięki temu bluza zachowuje się jak każda inna.

Jak wypadają ubrania Reusch w praktyce? Koszulka Pixie to prosty t-shirt, który spełnia swoje zadanie pod każdym względem. Jest wytrzymały, wygodny i dobrze wygląda. Trudno tu doszukiwać się jakichś wad czy wybitnych zalet. To kawał dobrze uszytej koszulki, która sprawdzi się w ciepłe dni.

Jeśli chodzi o Fynn, to ta bluza bardzo pozytywnie zaskakuje. Pod względem zaimplementowanych pomysłów, produkt Reusch nie ma sobie równych. Podszewka, mankiet na przedramionach i silikonowe aplikacje zdecydowanie robią różnicę. I mimo że są to rzeczy, które nie rzucają się w oczy, a design całej bluzy raczej nie zwala z nóg, to jednak trzeba jasno powiedzieć, że to produkt przemyślany i stworzony specjalnie dla bramkarzy, warty zakupu, zwłaszcza gdy często gramy na kiepskiej jakości boiskach. 

 

Galeria w wysokiej rozdzielczości: http://bramkarze.pl/content/reusch-pixie-reusch-fynn-ls

Kategorie: