Dodane przez moderator on August 19, 2015

W 2015 roku marka Reusch wprowadziła spory powiew świeżości do swoich kolekcji rękawic. Linia Re:Load to całkowicie nowy design i zestawienie materiałów, które mogą się podobać.

Dzięki uprzejmości Reusch Polska, mieliśmy możliwość przetestowania najnowszego i praktycznie najwyższego modelu nowej linii Re:Load, a mowa tu o rękawicy Supreme G2. Jej plusy i minusy poznacie w dalszej części tekstu.

Rozpakowanie

Rękawice otrzymujemy w gustownym pudełku/pokrowcu, w którym, poza kolorowymi wkładkami, mamy także dwie przekładane folią rękawice Supreme G2. Wewnątrz nie znajdziemy żadnych dodatków. Plastikowy, wytłaczany futerał może z powodzeniem służyć jako pokrowiec. Zacne i proste rozwiązanie, godne pochwały.

Pierwsze wrażenie

Po wyjęciu naszym oczom ukazuje się para rękawic z nowej linii Re:load. Rękawice utrzymane są w kolorystyce biało czarnej, całość dopełniają czerwone akcenty, które pasują do wyglądu. Wierzch, to całkowicie nowy wykrój, i nawet podobnego jeszcze w Reusch'u nie było. Na palcu wskazującym standardowo widnieje nazwa/logo marki i na tym kończy się to, do czego przywykli klienci niemieckiej firmy. Środkowa część dłoni to głębokie wytłoczenia z systemem Shockshield Advanced, a także rozcięcie wspierające anatomiczne zginanie dłoni. Miejsce to podszyte jest czerwonym, elastycznym materiałem. Za strefą shockshield, na środkowych palcach, zauważymy naszyty prążkowany, elastyczny materiał, także wspierający zginanie palców. Na końcach tychże znajdziemy głębokie, pręgowane wstawki lateksowe.

Powyżej nadgarstka widzimy znów pręgowane przetłoczenia w materiale. I tutaj warto zauważyć, że cała konstrukcja śródręcza odszyta jest z neoprenu, a wspomniane przetłoczenia są wykonane właśnie w tym materiale. Naszyty na wierzch lateks jest w kilku miejscach pomalowany i ozdobiony drobnym, błyszczącym nadrukiem. Ciekawym akcentem jest wstawka kewlarowa, która jednak ma charakter chyba tylko dekoracyjny. Całość prezentuje się prosto, estetycznie i nowocześnie. Zupełną ciekawostką jest nowy pasek, ale o nim poniżej.

Technologie i użytkowanie

Model Supreme G2, jak nazwa wskazuje, odszyty jest z pianki G2, a więc to najwyższy meczowy lateks Reusch. Co do jego wytrzymałości, pisaliśmy już wielokrotnie, że to pianka bardzo dobrze "klejąca", jednak stosunkowo delikatna. Przed jej pierwszym użyciem należy pamiętać o solidnym przepraniu rękawic w letniej wodzie. W modelu Supreme pianka została wytłoczona na obrzeżu, co do tej pory zauważyłem tylko w modelach z rozszerzanymi palcami. Generalnie - G2, pianka meczowa i bez wątpliwości bardzo dobra.

Pomiędzy kciukiem a śródręczem zastosowano dość grubą siatkową tkaninę, inną niż ta, która jest pomiędzy pozostałymi palcami. Materiał ten, razem z neoprenowym korpusem rękawicy, powoduje, że wentylacja w rękawicy jest bardzo ograniczona. To, razem ze stosunkowo niską rozciągliwością neoprenu, powoduje, że G2 Supreme jest rękawicą mocno przylegającą i opinającą dłoń. Nawet w przypadku, gdy jest ona o 0,5 numeru większa niż normalnie używamy, jest ciasno i ciepło.

Istotną kwestią jest pasek oraz mankiet. Ten pierwszy, to niezbyt długi, za to bardzo rozciągliwy ściągacz, bez naszytej jakiejkolwiek lateksowej, wierzchniej części. Taki zabieg dziwi, ponieważ Reusch zawsze swoje paski odszywał z paneli lateksowych. Teraz jest inaczej. A czy gorzej? Trudno powiedzieć. Pasek działa bardzo skutecznie, mocno trzyma nadgarstek przy zachowaniu odpowiedniej elastyczności. Nie odbiera ruchomości stawu, przez co rękawice są wygodne i elastyczne. Jednakże jest zapewne grupa zawodników, którzy woleliby klasyczny, bardziej obudowany pasek. Faktem jest też, że temu obecnemu w G2 Supreme nie można niczego zarzucić.

Poza ciekawym paskiem, w tym modelu rękawic znajdziemy pętlę ułatwiającą wciąganie rękawicy na dłoń, ale to standard w wyższych modelach marki.

Podsumowanie

Rękawice Reusch G2 Supreme to, pomimo nowego wyglądu, rękawice zbudowane na standardowym, sprawdzonym schemacie. Klasyczny krój flat, prosta budowa i znane wszystkim materiały. Jedyną różnicą jest pasek i pełny makiet neoprenowy. Trudno odmówić modelowi Re:load efektowności. Rękawice nie każdemu przypadną do gustu, jednak na pewno każdy zwróci na nie uwagę, bo po prostu są tego warte.

 

Szczegółową galerię znajdziesz tu: http://bramkarze.pl/content/reusch-reload-g2-supreme

 

 

Kategorie: