Dodane przez moderator on November 16, 2014

Doskonała postawa Łukasza Skorupskiego zaskoczyła działaczy i sztab trenerski AS Roma. Polak okazał się lepszy, niż przewidywali i być może w styczniu zostanie podstawowym bramkarzem swojego klubu, jeżeli odejdzie doświadczony Morgan De Sanctis.

 

Skorupski został sprowadzony do AS Roma z Górnika Zabrze, aby zostać zmiennikiem De Sanctisa. Świetne występy w przedsezonowych meczach sparingowych sprawiły, że Polak kosztem Włocha dostał szansę gry w dwóch meczach Ligi Mistrzów oraz dwóch spotkaniach Serie A, w tym jednym przeciwko Juventusowi Turyn. Nie zawiódł i teraz działacze mają spory problem, w jaki sposób wykorzystać fakt posiadania dwóch równorzędnych bramkarzy.

Świadomy tej sytuacji jest także 37-letni De Sanctis, którego kontrakt wygasa zaraz po sezonie i nie wiadomo, czy w takim wypadku zostanie przedłużony. - Myślę, że do Bożego Narodzenia znajdziemy rozwiązanie, które będzie wszystkim odpowiadało, ale to nie zależy ode mnie - stwierdził ostatnio. Według "Corriere Della Sera" istnieje możliwość, że przeniesie się do amerykańskiej ligi MLS, aby tam zakończyć karierę. Inną opcją jest pozostanie Włocha w klubie w roli trenera bramkarzy, co także byłoby dobrą informacją dla Skorupskiego, który mógłby na stałe wejść do bramki AS Roma.

Jedną z analizowanych wcześniej możliwości było odejście De Sanctisa i sprowadzenie Petra Cecha z Chelsea Londyn, aby 23-letni Polak miał się jeszcze przy kim uczyć. Prawdopodobnie jednak nie dojdzie to do skutku, ponieważ londyński klub oczekuje, że otrzyma za swojego bramkarza 9 milionów euro.

 

Źródło: Onet.pl

Kategorie: