Dodane przez moderator on April 26, 2017

Łukasz Skorupski jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zastąpienia Pepe Reiny w Napoli. Nazwisko polskiego bramkarza znajduje się na liście czterech bramkarzy, spośród których jeden ma trafić latem pod Wezuwiusz.

Oprócz niego jest na niej także Wojciech Szczęsny, ale w Neapolu zdają sobie sprawę, że pozyskanie wypożyczonego z Arsenalu do Romy polskiego bramkarza, to dużo bardziej skomplikowana operacja, niż w przypadku Skorupskiego. Po pierwsze, za Szczęsnego trzeba było więcej zapłacić, a po drugie wciąż do końca nie wiadomo, jakie plany wobec niego, będzie miał po zakończeniu sezonu Arsenal.

W przypadku Skorupskiego, sprawa jest dużo prostsza. Polak jest obecnie wypożyczony do Empoli, ale po zakończeniu sezonu wraca do Romy. Szanse na grę w podstawowym składzie rzymskiego klubu będzie miał jednak niewielkie. Nawet jeśli w Romie w przyszłym sezonie nie będzie już Szczęsnego, to pierwszeństwo będzie miał z pewnością sprowadzony latem ubiegłego roku bramkarz reprezentacji Brazylii Alisson.

Dlatego najprawdopodobniej Skorupski będzie dostępny na rynku transferowym i Napoli jest jednym z klubów, które może być zainteresowane transferem definitywnym byłego bramkarza Górnika Zabrze. Poza Skorupskim i Szczęsnym, na liście potencjalnych bramkarzy, którzy mogliby trafić do drużyny Neapolu są także Mattia Perin z Genoi i Neto z Juventusu Turyn.

Źródło: transfering.pl

Kategorie: